Inloggen Registreren
Alle hulpmiddelen

Garen berekenen

Zo weet je hoeveel garen je moet kopen. Voor een snel antwoord kies je het project en de garendikte. Voor een precies antwoord weeg je je proeflapje en vul je de maten in van de delen die je gaat breien.

Garendikte
Eén bol of streng (van de banderol)
gm

De looplengte is een gangbaar getal voor deze garendikte. Pas hem aan zodat hij klopt met je banderol.

Resultaat

Ongeveer 1.100 – 1.350 m (1.203 – 1.476 yd)

6 tot 8 bollen van 185 m

Koop voor de bovenkant van de marge, alles uit hetzelfde verfbad.

Gebruikelijke hoeveelheden voor gewone tricotsteek in wol, uit de gids “How much yarn do I need?” (in het Engels).

Brei je een trui?

Open een breipatroon in Knytstudio en kies “Brei een trui op deze stekenverhouding”: je krijgt een top-down raglan in jouw maat, een telpatroon voor elk deel en een uitgeschreven patroon met een schatting van het garen. Gratis beginnen, geen account nodig.

Begin een breipatroon

Twee manieren om te schatten

De snelle schatting gebruikt de gebruikelijke hoeveelheden voor gewone tricotsteek in wol of een wolmengsel uit onze gids “How much yarn do I need?” (in het Engels). Hoeveel jij nodig hebt, hangt af van je maat, de lengte die je breit, je stekenverhouding en het steekpatroon, dus koop voor de bovenkant van de marge.

De methode met het proeflapje is de precieze: je proeflapje is gebreid met jouw garen, naalden en steek, dus het extra garen dat kabels of kleurwerk kosten, zit er al in.

Zo werkt de methode met het proeflapje

  1. Brei je proeflapje in het garen en de steek van je project en meet het: bijvoorbeeld 15 x 15 cm = 225 cm².
  2. Weeg het op een keukenweegschaal: zeg 9 g.
  3. Tel de oppervlakte op van de delen die je gaat breien. Een trui is ongeveer een voorpand, een achterpand en twee mouwen: twee lijfdelen van 55 x 65 cm en twee mouwen van gemiddeld 35 x 48 cm komen samen op 10.510 cm².
  4. Benodigde grammen = oppervlakte van de delen / oppervlakte van het proeflapje x gewicht van het proeflapje: 10.510 / 225 x 9 = 420 g.
  5. Tel er 10 procent bij voor naden, boorden en het onverwachte: ongeveer 460 g. Met bollen van 100 g koop je er vijf.

Tips zodat je garen niet opraakt

Hoeveel garen per project en garendikte

Meters, voor gewone tricotsteek in wol of een wolmengsel, uit de gids “How much yarn do I need?” (in het Engels). Een streepje betekent dat de gids geen getal heeft.

Project Fingering (sokkengaren)DKWorsted / aranChunky (dik garen)
Truien (volwassenen, tot op de heup)
XS – S (borstomvang 80 – 90 cm) 1.200 – 1.5001.000 – 1.250850 – 1.100600 – 800
M – L (borstomvang 95 – 110 cm) 1.500 – 1.8501.250 – 1.5501.100 – 1.350800 – 1.000
XL – 2XL (borstomvang 115 – 130 cm) 1.850 – 2.3001.550 – 1.9001.350 – 1.6501.000 – 1.250
3XL en groter (borstomvang vanaf 135 cm) 2.300 +1.900 +1.650 +1.250 +
Accessoires
Muts, volwassene 200 – 300170 – 250130 – 20090 – 140
Wanten, volwassene (paar) 200 – 280170 – 230130 – 18090 – 130
Sokken, volwassene (paar) 350 – 420300 – 380––
Colsjaal 200 – 350170 – 300130 – 25090 – 170
Sjaal (20 x 160 cm) 500 – 650400 – 550300 – 450200 – 300
Omslagdoek (middelgroot) 400 – 800350 – 650––
Dekens
Babydeken (75 x 90 cm) –800 – 1.000650 – 900450 – 600
Plaid (100 x 130 cm) –1.500 – 1.9001.200 – 1.600850 – 1.150
Deken voor een eenpersoonsbed (150 x 200 cm) –3.000 – 3.8002.400 – 3.2001.700 – 2.300

Veelgestelde vragen

Breigidsen

Delen

Meer hulpmiddelen voor breien